Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 14 Temmuz 2024
Beğen 36

Hakkı ÇUBUKÇU

Hakkı ÇUBUKÇU

28.03.1943 tarihinde Gümüşhane Merkez Süleymaniye Mahallesi’nde dünyaya geldi.Babası Gümüşhane Eski Belediye Başkanlarından Mustafa Çubukçu, annesi Hatipoğullarından Lütfiye Hanım’dır. İlkokulu Gazipaşa İlkokulu’nda ve ortaokulu Gümüşhane Ortaokulu’nda tamamladı. Babası Müteahhit Mustafa Bey ile çalışmaya başladı. Ankara Genelkurmay Başkanlığı’nda vatani görevini tamamladı.

 

Askerlik sonrası İstanbul, Erzurum, Erzincan ve Gümüşhane’de müteahhitlik ve ticaret yaptı. Gümüşhane’de sinema işletti. 1985 yılına kadar muhtelif ticaret işleri yaptı. 1985 yılında Barit Maden Türk Anonim Şti Gümüşhane Temsilcisi olarak 2001 yılına kadar görev yaptı. 1995 yılında emekliye ayrıldı.

 

2004 yılında Gümüştaş Maden San. Tic. A.Ş. Gümüşhane Şube Müdürü oldu ve 2011 yılına kadar bu görevine devam etti. Merhum Halit Zarbun’la başlattığı Gümüşhaneli öğrencilere burs işini uzun yıllar devam ettirdi. 05.12.2011 tarihinde Gümüşhane’de vefat etti.

 

İsmail Hakkı Çubukçu; Türk Kadınlar Birliği Gümüşhane Şube Başkanlığı yapan Aynur Hanımla evliliğinden iki çocuk babasıydı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz