Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 26 Mart 2023
Beğen 8

Hayri BOSTAN

Hayri BOSTAN

1970 yılında Gümüşhane iline bağlı Torul ilçesinde doğdu. 1986 yılında İlk, orta ve lise tahsilini Torul’da yaptı. 1986 yılında Torul Lisesinden mezun oldu. 1989 Lisans eğitimini burslu olarak Gazi Üniversitesine bağlı Kastamonu Eğitim Fakültesinin, Sınıf Öğretmenliği bölümünde yaptı. Yan alan olarak iki yıl Resim İş eğitimi gördü. 1993 yılında okuldan mezun olduğu yıl Milli Eğitim Bakanlığından aldığı burs karşılığı mecburi hizmet gereği Aralık ayında Gümüşhane-Torul-Budak Köyü’nde sınıf öğretmeni olarak göreve başladı.

1995 yılında Eğirdir Dağ Komando Okulunda dört ay süre ile komando eğitimi aldı. 1996 yılında Askerliğini Hakkâri Dağ ve Komando Tugayı’nda Tim Komutanı olarak tamamladı. Katıldığı operasyonlardaki başarılarından dolayı çeşitli ödüllerle onurlandırıldı. 1997 de Torul YİBO’ya öğretmen olarak atandı ve burada dört yıl görev yaptı. 1999 de TODAİE’de Eğitim Yönetimi Seminerine katıldı. 2001 yılında Yöneticilik sınavını ikinci kez kazanarak yılında Torul Halk Eğitimi Merkezine Müdür olarak atandı. 2003 Yüksek lisans eğitimini K.T.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü, Eğitim Yönetimi, Denetimi, Planlaması ve Ekonomisi bölümünde bitirdi. 2010 da Rotasyon nedeniyle Torul Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’na Okul Müdürü olarak atandı. 2013 te Branş değiştirerek Görsel Sanatlar-Resim branşına geçti. 2013 yılında Kürtün İmam Hatip Ortaokulu’na isteği dışında Okul Müdürü olarak atandı. 2013 yılında Kendi isteği ile Okul Müdürlüğü görevini bırakarak Trabzon Beşikdüzü Halk Eğitimi Merkezine Resim Öğretmeni olarak atandı. AÖF Yerel Yönetimler bölümü öğrencisidir.
Pek çok proje hazırladı, uyguladı ve pek çok kez ödüllendirildi. 2014 Yerel Seçimlerinde MHP Torul Belediye Başkan Adayı oldu. Evli ve iki çocuk babasıdır. Bilgisayar, resim ve spor özel zevkleri arasındadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz