Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 14 Temmuz 2024
Beğen 6

Kemal USLU

Kemal USLU

Gümüşhane Özcan Mahallesi Nüfusuna kayıtlı Ahmet Fahri oğlu Kemal Uslu 1958 Ankara doğumlu olup Gazi Üniversitesi Fizik Lisans mezunu olan Uslu, 1981 yılında başladığı kamu görevinde sırasıyla TEK, TEAŞ ve TETAŞ’ta çeşitli kademelerde görev yapmıştır.

 

Kemal Uslu 1999 yılından itibaren elektrik piyasasının yeniden yapılandırılma çalışmalarında görev almış olup TEAŞ müşteri hizmetleri daire başkanlığında mevzuat ve tarifeler müdürü olarak görev yapmaktayken 2001 yılında kurulan Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt A.Ş. Genel Müdürlüğüne Daire Başkanı olarak atanmıştır.

2001 -2008 yılları arasında TETAŞ Enerji Satış Daire Başkanlığı, Kayseri ve Civarı Elektrik Dağıtım Şirketinin Yönetim Kurulu Üyeliği ve TETAŞ Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür.

 

Bilişim teknolojileri, Modelleme, Kısa ve uzun dönemli elektrik talep/fiyat projeksiyonları, Toptan/Perakende elektrik ticareti, Risk paylaşımlarının kontratlara yansıtılması, Düzenlemeye tabi tarifeler ve Proje değerleme fizibilite çalışmalarında uzman olan USLU halen 2009 yılında kurduğu mOdus Enerji Danışmanlık Şirketinin sahibi olarak elektrik piyasasında yatırımcılara danışmanlık hizmetleri sunmakta ve aynı zamanda 2010 yılından bu yana TOBB Enerji Meclisine de Danışmanlık yapmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz