Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 16 Haziran 2024
Beğen 13

Harun CANSIZ

Harun CANSIZ

Gümüşhane ili Şiran ilçesi Bahçeli Köyünde 1974 yılında dünyaya gelen Harun Cansız tahsil hayatını Ankara da, vatani görevini ise Malatya da tamamlamıştır.

İŞ HAYATI

 

Ankara iii Keçiören ilçesinde inşaat ve gayrimenkul alanında faaliyet gÖsteren Cansızoğlu İnşaat ve Emlak Ofisinde yönetici ve gayrimenkul danışmanı olarak iş hayatına 1992 yılında başlayan Harun Cansız, vatani görevini yapmak için iş hayatından 1994 yılında ayrıldı. Vatani görevini tamamladıktan sonra aynı firmada tekrar iş hayatına başlayan Harun Cansız, 1997 yılına kadar bu gÖrevini sürdürdü. 1997 yılında Altındağ Belediye Başkanlığının açmış olduğu memurluk sınavını kazanan Harun Cansız, 1997-2005 yılları arasında Altındağ Belediye Başkanlığının farklı birimlerinde sırasıyla; icra memuru, memur, şef, yönetici, genel koordinatör ve başkan danışmanı olarak görev yaptı. 2005 yılında İçişleri Bakanlığı emrine naklen atanan Harun Cansız, 2005-2015 yılları arasında İçişleri Bakanlığında sırasıyla; Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü, Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Dairesi Başkanlığı, Hukuk Müşavirliği ve Kontrolörler Başkanlığında görev yaptı. 25. ve 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Milletvekili Aday Adayı olmak için, İçişleri Bakanlığındaki görevinden 2015 yılında ayrılan Harun Cansız, İçişleri Bakanlığındaki görevine 2016 yılında geri dönmüştür. Harun Cansız, iş hayatında birçok başarı belgesi ile maaş ödülüne sahiptir.

 

CEMİYET HAYATI

 

1992-1994 yılları arasında Milli Gençlik Vakfında (MGV) yönetim kurulu üyeliği, 1997 yılında Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) Ankara-Altındağ Şubesi kurucu üyeliği, 1997-1999 yılları arasında Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) Ankara-Altındağ Şubesi yönetim kurulu üyeliği ve genel merkez üst kurul delegeliği, 1999-2002 yılları arasında Altındağ Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneğinde sırasıyla; yönetim kurulu üyeliği, muhasip, kulüp müdürü ve başkanlık yapan Harun Cansız, 2001- 2002 futbol sezonunda Altındağ Belediyespor Futbol Takımının Amatör Liginden 3. Profesyonel Ligine namağlup Grup Şampiyonu, namağlup Ankara Şampiyonu ve namağlup Türkiye Şampiyonu olarak yükselmesinden dolayı, 2001-2002 yılı En Başarılı Spor Yöneticisi Ödülünü almıştır. Harun Cansız, 2002 yılında Yeni Altındağ Belediyesi ve Kızılcahamam Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği kurucu başkanlığı ve onur kurulu üyeliği, Yeni Altındağ Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği kurucu başkanlığı yapmıştır. Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) yönetim kurulu üyeliğine 2002 yılında seçilen Harun Cansız, 2004 yılına kadar aynı federasyonda yönetim kurulu üyeliği ve mali genel sekreterlik yapmıştır. Milli ve manevi hassasiyetlere sahip, Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından olan Medya Platformu Başkanlığına 2015 yılında seçilen Harun Cansız, 2017 yılına kadar bu görevini sürdürdü. Ülke ve Dünya gündemini yakından takip etmek, Milletimize, Devletimize ve Dünya Genelindeki Tüm Mazlumlara faydalı olabilmek için, Bakanlar, Milletvekilleri, Bakan Yardımcıları, Mülki İdare Amirleri, Rektörler, Üst Düzey Bürokratlar, Emniyet Müdürleri, Şairler, Yazarlar, İşadamları, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları, Medya Mensupları, Siyasetçiler, Toplumun İleri Gelen Kanaat Önderleri ile Gönül İnsanlarının içinde bulunduğu 1024 kişiden oluşan milli ve manevi hassasiyetlere sahip ASIMIN NESLİ PLATFORMUNUN kurucularından olan Harun Cansız, 30 Mayıs 2015 tarihinden beri bu platformun yöneticiliğini yapmaktadır.

 

SİYASET HAYATI

 

Milli Görüş geleneğinden gelen bir aileye mensup olan ve çizgisini bu zamana kadar hiç değiştirmeyen Harun Cansız, çocukluk yaşlarında bile kapatılan eski Refah Partisi’nin gönüllü bir neferi olarak çalışmıştır. Siyasi hayatına Refah Partisi Gençlik Kolları Kurucu Başkanı olarak 1992 yılında başlayan Harun Cansız, bu görevini 1994 yılına kadar sürdürdü. Harun Cansız, 7 Haziran 2015 seçimlerinde yapılan 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde AK Parti Ankara 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı, 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde AK Parti Gümüşhane Milletvekili Aday Adayı olmuştur.

AİLE HAYATI

 

Halkın içinde bir yaşam tarzı benimseyen Harun Cansız, hayatının her döneminde sonuç odaklı olarak insanlara hizmet etmeyi şiar edinmiş ve bu düşüncelerle hayatını idame ettirmektedir. Ankara’nın, Bürokrasinin ve Toplumun yakinen tanıdığı Harun Cansız, sevilen, saygı duyulan, sözü tutulan, insanlarla çabuk ve samimi iletişim kurabilen, her kesimde karşılığı olan, hemşerilerine düşkün, yardımsever, iş bitirici, cana yakın, misafirperver, herkesin rahatlıkla kapısını çalabileceği babacan ve siyaset üstü bir kişi olarak bilinmektedir. Harun Cansız evli ve dört kız çocuğu babasıdır.

Etiketler

Yorumlar

  1. Gülcan Seymen dedi ki:

    Sayın Harun Cansız,
    Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Milletin Vekili olarak Sizi de görürüz İnşaallah. Gümüşhane’mize ve Gümüşhane Halkına en iyi şekilde hizmet edeceğinize Gümüşhane Halkının inancı tamdır. Yolunuz ve bahtınız açık olsun. Başarılar diliyorum.

Yorum Yaz