Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Ağustos 2022
Beğen 3

Mürsel AĞAÇ

Ad Soyad : Mürsel AĞAÇ
Doğum Tarihi : 25.04.1945
Ölüm Tarihi :
Yaşadığı Şehir : İstanbul
Mesleği : Maden Mühendisi
Telefon :
Mürsel AĞAÇ

25.04.1945 tarihinde Gümüşhane Merkez Beyçam Köyü’nde (Yukarı Hur) doğdu.Babası Gümüşhane’nin ilk eğitmenlerinden Remzi Bey, annesi Kitreli Safinaz Hanım’dır. İlkokulu köyünde, orta ve liseyi Gümüşhane’de tamamladı. 1963 yılında Gümüşhane İlköğretmen Okulu’nu bitirdikten sonra iki yıl Ağrı’da öğretmen olarak görev yaptı. 1966 yılında Balıkesir Necatibey Eğitim Enstitüsü Fen Bölümü’nü bitirdi.
Bir yıl Balıkesir’de orta dereceli okulda Fen Bilgisi öğretmeni olarak çalıştıktan sonra 1972 yılında İTÜ Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. MTA’da merkez ve taşra teşkilatlarında 25 yıl mühendis olarak görev yaptı. 1996 ve 1997 yıllarında Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nda Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı ve 1999 yılında buradan emekli oldu. 1989–1990 yıllarında hükümet bursu ile Araştırmacı olarak Suriye’de kaldı.
Bu süre içinde Arap Dili Enstitüsü’nü bitirip ayrıca İngilizce öğrendi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna’nın Başdanışmanlığını yaptı. Arapça, İngilizce ve Fransızca dillerini çok iyi bilmektedir. Gümüşhaneliler Derneği Onursal Üyesidir. Evli ve dört çocuk babasıdır. Halen emekli olarak İstanbul’da ikamet etmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.