Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 16 Haziran 2024
Beğen 53

Prof Dr Niyazi GÖRMÜŞ

Prof Dr Niyazi GÖRMÜŞ

27.07.1971 tarihinde Tarsus’da dünyaya geldi. Aslen Gümüşhane Torul İlçesi Alınyayla (Macara) Köyü’ndendir. Tarsus Sadık Eliyeşil ve Adana Mimar Kemal İlkokulu (1982) ve Adana Anadolu Lisesi’ni (1989) bitirdi. 1989’da girdiği Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1995 yılında mezun oldu. 1996 yılında Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniğinde ihtisasa başladı ve 2001 yılında Kalp Damar Cerrahisi Alanında Uzman oldu. Uzman doktor olarak aynı bölümde 2003 yılına kadar çalışmaya devam etti.

Bu tarihte Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi’nde Yardımcı Doçent Doktor kadrosuna atanarak Öğretim Üyesi oldu. 2004 yılında Dubai’de katıldığı Uluslararası Kardiyoloji Toplantısında “Genç Araştırmacı Ödülü” aldı. 2005’de 6 ay süreli yurtdışında Kalp Damar Cerrahisi Alanında çalışarak bilgi ve tecrübesini arttırdı. 2006 yılında Doçentlik sınavını verip Kalp Damar Cerrahisi Alanında Doçent Doktor olma hakkını kazandı. 2012 yılında Profesör oldu. Bu tarihten itibaren Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniğinde Prof Dr olarak çalışmaktadır. İngilizce ve Almanca biliyor. Yurtiçi ve yurt dışında birçok toplantıya konuşmacı ve katılımcı olarak katıldı.

Ulusal Tıp Dergilerinde yayınlanmış 40 makalesi, ulusal toplantılarda sunulmuş 40’tan fazla bildirisi, uluslararası dergilerde yayınlanmış 45 makalesi ve uluslararası toplantılarda sunulmuş 30 bildirisi bulunmaktadır. Türkiye’deki Kalp Damar Cerrahlarının birlikte hazırladığı Kalp Cerrahisi (2005) ve Kalp Damar Cerrahisi (2005) kitaplarında bölüm yazarlığı yaptı. Hipertansiyon ve Bypass Sonrası Yaşam (2000), Spor ve Kalbimiz (2003), Ekstrakorporeal Dolaşım (2005), Koroner Arter Hastalıkları ve Cerrahisi (2010) ve Kalp Hastalıkları ve Cerrahisi (2010), Damar Hastalıkları ve Cerrahisi (2010) kitaplarında yazarlardan biri olarak yer aldı. 1998’de Dr. Işık Solak ile evliliğinden 3 kız babasıdır. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Yorumlar

  1. Mustafa Korkmaz dedi ki:

    ALLAH u taala sayın hocam niyazi görmüş den razı olsun ilk adını duyduğumda hep dalında en iyilerden diye bahsediliyordu ve ameliyat oldum bence en iyisi

  2. vecdi özgür dedi ki:

    Çocukluğumdan buyana birçok mucizevi hikaye duymuşumdur,ancak bu kez hikayenin tam içindeydik ve bu mucizenin adıydı Niyazi Hocam ve muhteşem ekibi sanki sihirli bir dokunuştu hiç beklenilmeyen bir an ve zamanda geldiler, ÖZGÜR ailesine dokundular ve bizleri tekrar dünyanın en mutlu ailesi yaptılar,uzun lafın kısası kalbinizin sesini duyamadığınız anda ona kulak verin inanın o süreçte ikinci kalbiniz olacaktır..İyiki varsın hocam güvenin ya bu adama babalar gibi güvenin ..Güzel Konyam bu adama ne olur iyi bakın ne olurr .Saygılarımla Vecdi ÖZGÜR

Yorum Yaz