Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 14 Temmuz 2024
Beğen 12

Çetin Rıza Tanış

1969 yılında Gümüşhane ArzularKabaköy’de doğmuştur. İlköğretim 3. sınıfa kadar ArzularKabaköy beldesinde okumuştur, daha sonra 8.sınıfa kadar Almanya’nın Duisburg kentinde okumuştur. 1984’te yine ArzularKabaköy Beldesine dönerek Lise eğitimini Gümüşhane Ticaret Lisesi’nde tamamlamıştır. Üniversite öğrenimine Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Gümüşhane Meslek Yüksekokulu İşletme Bölümünde devam edip mezun olmuştur.

1999 yılında Gümüşhane Belediyesinde işe başlamıştır ve belediyenin birçok biriminde görev yapmıştır. Belediyenin yeniden yapılanmasında büyük rol almıştır. 15 yıl belediyenin üst düzey yönetiminde bulunmuştur. Uzun yıllar İşletme Müdürlüğü ve İtfaiye Müdürlüğü yapmıştır. Döneminde araç ve makine parkının yenilenmesi, içme suyu şebeke hatları yenilenmesi, keson kuyuları ve su depolarının yapılanmasında yeniliklere imza atmıştır. Şehrin görselliği anlamında cadde sokak aydınlatması, su havuzları, fiskiyeler ve saat kuleleri yapılmasında öncü olmuştur. İşletme Müdürlüğüne bağlı Otobüs işletmelerinde yeni otobüsler alarak taşıma konusunda ciddi atılımlar gerçekleştirmiştir. Bütün otobüs durakları şehrin görselliği göz önünde bulundurularak yenilettirilmiştir.

İtfaiye Müdürlüğünde ki bütün araç gereçleri yenileyerek Gümüşhane İtfaiye kurumunu bölgenin en iyi İtfaiye kurumu haline getirmiştir.
Gümüşhanespor Başkan vekilliği görevinin ardından kısa bir süre kulüp başkanlığı görevine vekâlet etmiştir. Gümüşhanespor’un 2 şampiyonluk yaşadığı dönemde de yönetim kadrosunda yer almıştır. Şimdi ise Gümüşhanespor Yönetim kadrosunda yer almaktadır.

2019 yerel seçimlerinde ise Milliyetçi Hareket Partisi Gümüşhane ArzularKabaköy Belediye Başkan Adayı olmuştur, projeleriyle ve tecrübesiyle dikkat çeken TANIŞ, belde halkının yerel seçimde büyük teveccühünü görerek ArzularKabaköy Belediye Başkanı olmuştur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz