Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 14 Temmuz 2024
Beğen 12

Prof. Dr. Zafer ULUTAŞ

Prof. Dr. Zafer ULUTAŞ

1960 yılında Gümüşhane Dörtkonak köyünde doğdu. İlköğrenimini Gümüşhane’ de orta ve lise öğrenimini babası Öğretmen Sait Ulutaş’ın görevi nedeniyle liseyi İstanbul Sefaköy Lisesi’nde bitirdi. 1984 yılında Atatürk Üniversitesi, Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü’nden mezun oldu.

Mezuniyet sonrası (1986–1987) Nevşehir Yem Fabrikasında İşletme Şefi olarak görev yaptı. Daha sonra Tarım Bakanlığı Kars Tarım İl Müdürlüğünde, 1988 yılında da Erzurum Doğu Anadolu Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde göreve başladı. Tarım Bakanlığı tarafından Hayvan ıslahı konusunda Master ve Doktora eğitimi için 1994 yılında yurtdışına (University of Wales, Galler, UK) gönderildi. Yurtdışı eğitimini Eylül 1998 de tamamlayarak yurda döndü. Ayrıca Tarım Bakanlığı tarafından 1988 yılında İCARDA da (Suriye) 4 ay Hayvancılık, 1992 yılında İskoçya da 2 ay süreyle Süt sığırcılığı ve 1997 yılında Almanya da (11–15 Ağustos, 1997) hayvan ıslahı konularında teorik ve pratik kurslara katıldı. 1999 yılında Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesine Yrd. Doç. olarak atandı.

 

7 Nisan 2003 tarihinde yapılan Doçentlik sınavını başararak Doçent unvanı aldı. 2010 yılında Profesörlüğe yükseldi. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü’nde Öğretim Üyesi ve Zootekni Bölüm Başkanı olarak görev yaptı. 2014 Eylül ayında Niğde Üniversitesi (Ömer Halisdemir) , Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Dekanlığına atandı. Uluslararası hakemli dergilerde (SCI) yayımlanan makaleleri, Uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında (Proceedings) basılan bildirileri, Ulusal hakemli dergilerde yayımlanan makaleleri, Ulusal bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitaplarında basılan bildirileri bulunmaktadır.

Prof Dr Zafer Ulutaş evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz