Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 20 Şubat 2024
Beğen 7

Ercan ÇİMEN

Ercan ÇİMEN

19.01.1966 tarihinde Gümüşhane Bahçecik Köyü’nde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Gümüşhane’de tamamladı. Gümüşhane Lisesi mezunudur.

1986 yılında Anadolu Üniversitesi İİBF İktisat Bölümünden mezun oldu. 1987’de Necati Çimen ve Kardeşleri Yönetim Kuruluna girdi. Vatani görevini yedek subay olarak Ankara’da tamamladı.

Gümüşhane Belediyesi Meclis Üyeliği Başkan Vekilliği (1994–1999), Gümüşhane Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkan Yardımcılığı, Gümüşhane Emniyet Spor Yönetim Kurulu Başkanlığı (1993–1995), Gümüşhane Doğanspor Yönetim Kurulu Başkanlığı (1995-1999), Gümüşhane Genç İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Gümüşhane İl Başkanlığı, Türkiye Futbol Hakemleri Gözlemciler Derneği İl Disiplin Kurul Üyeliği, Kelkit Havzası Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanlığı, Gümüşhane Kültür ve Sanat Derneği Başkan Yardımcılığı, Gümüşhane’yi Sevenler Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği ve 2002 yılından bu yana Gümüşhanespor As Başkanlığı görevlerini yapmaktadır. Daha birçok sivil toplum örgütü ve derneklerinde görev aldı.

Yönetim Kurulu üyesi olarak görev aldığı aile şirketlerinde kurumsal yapılanmanın gelişimine ve Gümüşhane’nin kalkınmasına katkıda bulunmak öncelikli hedefi oldu. İldeki sosyal ve kültürel etkinliklere maddi ve manevi destek sağlamaktadır. Birçok teşkilat ve dernek tarafından ödül aldı. 1997 yılında Yılın İş Adamı seçildi. En Başarılı Girişimci Ödülüne layık görüldü. 2009 Yerel Seçimlerinde AKP’den Gümüşhane Belediye Başkanlığı için aday oldu. Gümüşhane’nin atıl durumunda bulunan konaklarını restore ederek hizmete açtı. Çimenler Otel gibi üç yıldızlı oteli ilimize kazandırdı.

2010 yılında Türkiye’nin Örnek İnsanı Ödülü’ne layık görüldü. 17.02.2011 tarihinde AKP Gümüşhane İl Başkanlığına getirildi.  2014  ve 2019 Yerel Seçimlerinde Gümüşhane Belediye Başkanı oldu.

Ercan Çimen evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz