Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 23 Nisan 2024
Beğen 3

Nidai KÖROĞLU

Nidai KÖROĞLU

Mimar Nidai Köroğlu; 03.02.1965 tarihinde Gümüşhane Torul ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Torul ve Erzurum Ilıca ilçesinde tamamladı. 1982 yılında Torul Lisesi’nden mezun oldu. 1987 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümün den mezun oldu.

Mimar olarak 01 Mayıs 1987 tarihinde Torul Belediyesinde göreve başladı ve 1992 yılı haziran ayında Gümüşhane Köy Hizmetleri İl Müdürlüğüne kendi isteği ile Mimar olarak tayin yaptırdı.Gümüşhane Köy Hizmetleri İl Müdürlüğünde yaklaşık on bir yıl kontrol mühendisi ve şube müdürü olarak görev yaptıktan sonra, Bayburt Köy Hizmetleri İl Müdürlüğüne İl Müdürü olarak ataması yapıldı. Bu ilde iki yılı aşkın bir süre Köy Hizmetleri İl Müdürü olarak görev yaptı.Köy Hizmetlerinin kapatılıp Özel idarelere bağlanması ile bu kurumdan ayrıldı.Bayındırlık ve İskan Bakanlığına tayın yaptırarak Giresun Bayındırlık ve İskan İl Müdürü olarak atandı. Giresun ilinde beş yıl süre ile Bayındırlık ve İskan İl Müdürü olarak görev yaptıktan sonra 2010 yılı Eylül ayında Çorum Bayındırlık ve İskan İl Müdürü olarak atandı. 2010 Eylül ayı ile 2011 Ekim ayları arasında Çorum’da Bayındırlık ve İskan Müdürü ve Çevre Şehircilik İl Müdürü olarak görev yaptıktan sonra Bakan Müşaviri kadrosu ile Rize Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü görevine vekalet etti.

29 Kasım 2013 tarihi itibari ile AK Parti Torul Belediye Başkan adayı olmak için bulunduğu görevden istifa etti.

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde halkının desteği ile Torul Belediye Başkanı oldu. Mart 2019 yerel seçimlerine kadar Belediye Başkanlığı yaptı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz