Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 04 Mart 2024
Beğen 12

Prof Dr. Kürşat ALTAY

Prof Dr. Kürşat ALTAY

1979 yılında Gümüşhane Kelkit İlçesi Aksöğüt Köyü’nde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Kelkit’te tamamladı. 2001 yılında Elazığ Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden birincilikle mezun oldu. 2002 yılında Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Parazitoloji Anabilim Dalı’na Araştırma Görevlisi olarak atandı.

 

2006 yılında Fırat Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Doktora eğitimini tamamladı. Doktora sonrası eğitimini, TÜBİTAK bursu ile Amerika Birleşik Devletleri Texas A&M University’nde sürdürdü. 2010 – 2011 (Temmuz) arasında Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde Doçent Dr. olarak görev yaptı. 2011 – Temmuz’dan itibaren Cumhuriyet Üniversitesi, Veteriner Fakültesinde görev yapmaya başlayan Doç.Dr. Kürşat Altay, aynı zamanda Veteriner Fakültesi Parazitoloji Anabilim Dalı Başkanlığı, Klinik Öncesi Bilimler Bölüm Başkalığı ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı görevlerini yürüttü. 2015 yılında Profesör ünvanını aldı. Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı olarak görev yapmaktadır.

 

Ulusal ve Uluslararası hakemli dergilerde çok sayıda makalesi yayınlanan  Prof. Dr. Kürşat Altay, 10’un üzerinde bilimsel projede görev aldı. Birçok çalışması Ulusal ve Uluslar arası kongrelerde tebliğ edildi. Halen Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde görevine devam etmektedir.

 

Evli ve bir çocuk babasıdır.

 

Websitesi: https://avesis.cumhuriyet.edu.tr/kaltay

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz