Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 23 Nisan 2024
Beğen 8

Sabri BALABAN

Sabri BALABAN

Sabri BALABAN, 15.10.1968 tarihinde Gümüşhane Torul Yalınkavak ( Soroyna ) köyünde dünyaya gelmiştir. Baba adı Hayri anne adı Seher dir. İlkokulu Yalınkavak köyü’nde bitirdikten sonra ailesiyle Ankara’ya göç etmiştir. Sırasıyla Çankaya Yıldız Ortaokulu’nu, Ankara Atatürk Lisesi’ni ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirmiştir.

Askerliğini; Diyarbakır Hv K. Klığı 2. Taktik 2. İs. İnş. Tb. K.lığında 225. Dönem Yedek Subay Hv. Müh. Atğm olarak 1993 yılında tamamlamıştır.

1993 – 2004 yılları arasında Ankara’da lüks konut ve spor tesislerinde saha mühendisi ve şantiye şefi olarak görev yapmıştır.

17.09.2004 tarihinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) de uzman olarak çalışmaya başladı. Sırasıyla;

İzleme ve Kabul Dairesi Başkanlığında; Şikayet Değerlendirme Şube Müdürlüğü (6 ay ), Uygulama Daire Başkanlığında; Uygulama Şube Müdürlüğü ( 2 yıl ),

Kentsel Yenileme Dairesi Başkanlığında; Gecekondu Dönüşüm Şube Müdürlüğü ( 1 yıl ), Kabul Dairesi Başkanlığında; İnşaat İzleme Şube Müdürlüğü ( 1 yıl ) ve Geçici ve Kesin Kabul Şube Müdürlüğü ( 1,5 yıl ) görevlerinde bulunduktan sonra Kabul Dairesi Başkanlığında; Geçici ve Kesin Kabullerde Komisyon Başkanlığı ( 3,5 Yıl ) yapmıştır.

Halen T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Teknik İşler Dairesi Başkanlığı, Teknik İşler Şube Müdürlüğünde uzman olarak görev yapmaktadır.

Sosyal Aktiviteler;

Gümüşhane Torul Yalınkavak Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanlığı

Ankara Gümüşhaneliler Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği,

Gümüşhaneli Bürokratlar Derneği (GÜBDER) Yönetim Kurulu Üyeliği,

Ak Parti Çankaya İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ve Bölge Koordinatörlüğü.

Türk Dünyası Mühendis ve Mimarlar Birliği Derneği Danışma Kurulu Üyeliği,

faaliyetlerinde bulundu. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz