Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 14 Temmuz 2024
Beğen 7

Yeliz Yıldızhan

Yeliz Yıldızhan

1983 yılında Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde doğdu. İlkokulu Şiran’da, ortaokul ve liseyi Ankara’da tamamladı. 2006 yılında Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.

2008 yılında Maliye Bakanlığı’nda Muhasebe Denetmen Yardımcılığı görevinde bulundu. 2009 yılında TRT’de Müfettiş Yardımcısı olarak görev yaptı. 29.12.2009’da Çankırı Kaymakam adayı olarak mülki idare amirliği görevine intisap etti. İl, teftiş ve refakat stajlarının ardından ABD’nin Virginia eyaletinde yurtdışı stajını tamamladı. Çankırı’nın Atkaracalar ve Orta İlçelerinde Kaymakam vekili olarak görev yapan Kaymakam Yeliz YILDIZHAN 97. Dönem Kaymakamlık Kursunu tamamlayarak Tonya Kaymakamı olarak görev yaptı.

03 Eylül 2014 Tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan, İçişleri Bakanlığı tarafından Mahalli İdareler, Kaymakam ve Vali atamaları kararnamesi ile Bayburt Aydıntepe Kaymakamı olarak atandı. Sivas Vali Yardımcısı görevini yürüten Yıldızhan, yeni kararname ile Şanlıurfa Vali Yardımcılığına atandı. Evli ve bir kız çocuğu olan Yeliz Yıldızhan iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz