Gümüşhane Biyografi Sitemize Hoşgeldiniz, 14 Temmuz 2024
Beğen 10

Mutlu GÜL

Mutlu GÜL

Mutlu Gül, 1983 yılında Gümüşhane Şiran’da doğdu. Bilkent Üniversitesi Uygulamalı Yabancı Diller Fakültesi Muhasebe Bilgi Sistemleri Bölümü’nden 2008 yılında mezun olan Gül, 2009-2012 yılları arasında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde “Türkiye Elektrik Piyasasındaki Rekabet Ortamının ve Serbestleşme Faaliyetlerinin Analizi – Bir Rekabet Aracı Olarak Serbest Tüketici Örneği” konulu teziyle İşletme Yüksek Lisansı’nı tamamlamıştır.

 

Çalışma hayatına 2008 yılında TBMM’de başlayan Mutlu Gül, sırasıyla Turkish Petroleum International Company şirketinde Kıdemli Uzman, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında Basın Müşavirliği yapmıştır. Özelleştirme İdaresi Başkanlığında Müşavirlik görevini yürüten Gül, aynı zamanda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda Bakan Danışmanlığı görevini yapmıştır.

 

Mutlu Gül, Mart 2015 – 2017 yılları arasında TP Petrol Dağıtım AŞ’ye Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Mutlu Gül ayrıca bu süreçte Kemerköy Elektrik Üretim AŞ’nin Yönetim Kurulu Üyeliği ve Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerinde bulunmuştur. 2017 yılından sonra BAYEGAN Dış Tic. A.Ş.’ de Türkiye Petrol Türevleri Direktörü olarak görev yapmaktadır.

 

İngilizce, Fransızca ve Arapça bilen Gül, evli ve bir çocuk babasıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz